Programozás IVMS szoftverrel
 

1.  IVMS-4200

A programozás kifinomultabb módja a PC-s szoftverrel történő programozás. Mind az 1. generáció mind a 2. generáció esetében alkalmazható a legfrissebb IVMS-4200-as szoftver, ami letölthető a honlapunkról.

www.riel.hu --> támogatás --> letöltések --> IVMS-4200 v3.x.x.x

2.      Eszközök felvétele iVMS-4200 szoftverbe

A szoftveren belül tegye meg a következő lépéseket:

1.    A szoftver oldalsó menüsávjában válassza ki az Eszköz menedzsment fület, azon belül az eszközöket.

3c20a99f-8807-4017-8e2d-1740de9606ce

2.    Kattintson az Online eszközök fülre, hogy megjelenítse a hálózaton elérhető Hikvision eszközök listáját.

3.    Az alsó sávban válassza ki a hozzáadni kívánt eszközt. Amennyiben még nem aktiválta az eszközt, tegye meg ezt a lépést. Ha beltéri egységet már elindította és megadott egy jelszót, akkor a beltéri egységet azzal a jelszóval tudja hozzáadni a szoftverhez.

4.    Adja hozzá az eszközöket. Ehhez az Új gombra kattintson.

A felugró menüben a következő opciókat látja:

Név:(ez egy Ön által választott azonosító pl. Kovácsék háza beltéri).

IP Cím: az eszköz IP Címe (ezen a felületen ne változtassa meg).

Port: az eszközök közötti kommunikációt biztosítja (ezen a felületen ne változtassa meg).

Felhasználónév, alapértelmezetten admin.

Jelszó: a beltéri egység első indításakor Ön által megadott jelszó.

fbf6ac48-215d-4ce7-97f9-4cf440f19885

 

3.      Időbeállítások

Az időbeállításokhoz kattintson a távoli konfigurációra, majd lépjen a Rendszer->Időbeállítások menüpontra. GMT+01:00 (Amszterdam, Berlin, Brüsszel, Madrid) időzónát válassza ki, valamint állítson be az időszervert és a DST időpontokat, a pontos idő kijelzés érdekében.

V1.4.70-től használható az NTP szerver domain is, a korábbi firmware-ek nem támogatják a domain alapú NTP szervert csak az IP cím alapút.

?
NTP:
9350ddf7-84a7-410b-a3ac-d448ce79b098
?
 
Kézi szinkronizálás:
 
898b2109-e109-4c52-9b44-a8e0488091b8
 

4.      Beltéri egységek programozása

1.       Először lépjünk be a beltéri egység távoli konfigurációjába.

2.       Itt nyissuk meg az Azonosító (ID configuration) menüpontot. Itt két szövegmezőt és egy legördülő listát láthatunk.

A gördülőlistát hagyjuk alapértelmezetten (Belső állomás – Indoor Station).

A másik opció részletezését (Állomás kiterjesztés – Station extension) a Beltéri alállomás programozás fejezetben olvashatja.

3.       Az emelet szám (Floor no.) és a szoba szám (Room no.) segítségével adhatjuk meg a beltéri egység azonosítóját, amely 1-től 9999-ig terjedhet a szoba esetében és 1-999-ig az emelt esetében. Az emeletszámot nem feltétlenül ajánlott módosítani társasházi rendszerek esetében is inkább alkalmazzuk a szobaszámokkal történő emelet indikációt.

pl.

·         001 – Fsz 1-es lakás

·         106 – 1. emelet 6-os lakás

·         504 – 5. emelet 4-es lakás

Ezen azonosítók alapján történik a becsöngetés a kültéri készülékről.

4.       Ha ezzel elkészültünk, akkor kattintsunk a Hálózat - Csoporthálózat beállításai (Group Network Settings) menüpontra. Ebben a menüpontban lehet beállítani azt, hogy az eszközök megfelelően kommunikáljanak egymással.

 
54f18e9c-ffa0-4be8-af1e-acc9bbdd6dda

 

Az Eszköztípus pontnál lehet kiválasztani hogy a beltéri egység Beltéri Állomás vagy Beltéri Mellékállomásként működjön.
 
A Registration Password ennek a jelszónak meg kell egyezni az összes hálózaton lévő kaputelefon egységes. Ez a menüpont a 2.2.x firmware megjelenésével jött létre a nagyobb fokú biztonség érdekében.
A Főállomás IP-címe (Master Station IP Address) a Mesterkészülék IP címe. A kültéri készülékek felkonfigurálhatók, hogy mindig a mesterkészüléket hívják, illetve a beltériken található egy dedikált gomb szintén a mesterkészülékek hívására.
 

A (Fő) kapuállomás IP-címe ((Main) Door Station IP Address) Az egy kültérit tartalmazó rendszereknél a kültéri egység IP címe, több kültéri egységet tartalmazó rendszereknél (pl nagyobb társasházak, vagy több bejáratú telek) az a kültéri egység, ami alá a többi kültéri egység alá van rendelve

A SIP-szerver IP-címe a Mesterkészülék IP címe, vagy az IP telefonközpont IP címe amennyiben a kommunikációs protokoll SIP-re lett módosítva. (a SIP protokoll a Hikvision kaputelefon esetében, nincs teljeskörűen tesztelve, így rendszertervezés előtt érdemes kipróbálni az adott IP telefóniás eszközökkel a megfelelő együttműködést)

A Kaputelefon IP címe akkor kell csak kitölteni, ha egy objektumon belül több épület van és az adott beltéri egység nem láthatja a többi épület kültéri képet. Ilyenkor ez az aktuális épület kültéri ip címe.

A Fő ajtóállomás típusát válassza ki annak megfelelően, hogy D vagy V sorozatú a kültéri egysége. Ezt az eszköz típusából tudja megállapítani a DS-K után következő betűből lehet megállapítani. pl. DS-KV8102 az V sorozat DS-KD8003 az D sorozat.

 A Biztonsági vezérlőpanellel kapcsolatos beállításokat hagyja figyelmen kívül, mert egy Európában nem elérhető riasztórendszert jelöl.